Czyszczenie hali namiotowej

Czyszczenie hali namiotowej, podstawowe zasady

Wszelkie zabrudzenia znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz hali warto usuwać. Ewentualne zabrudzenie nie mają wpływu na materiał, z którego wykonana jest hala, ale mają wpływ na wygląd hali.  W przypadku takiej potrzeby halę namiotową warto czyścić przy użyciu specjalnych środków chemicznych. Przy wyborze należy skorzystać z porady specjalistów, którzy dopasują odpowiedni środek do rodzaju hali. Dobrze dobrany produkt usunie trudne zanieczyszczenia. Przy okazji czyszczenia hali namiotowej, warto zlecić również jej przegląd.

 

W trakcie przeglądu najczęściej sprawdzany jest stan:

  • połączeń śrubowych,
  • napięcia stężeń ściennych i dachowych,
  • powłok PCV,
  • innych mechanizmów konstrukcyjnych.

 

Najczęściej kontrole są wykonywane przed okresem zimowym lub tuż po jego zakończeniu. W trakcie wykonywania przeglądu można dokonać drobnych napraw, które sprawią, że hala będzie odnowiona do następnej kontroli. W czasie przeglądu sprawdzany jest również stan okładzin i zadaszenia.

 

przykładowa hala namiotowa

 

Prawidłowe mycie hali namiotowej

Ewentualne mycie hali namiotowej jest dosyć czasochłonne. Cały proces powinien być przeprowadzany przez specjalistów, którzy mają doświadczenie w myciu hal. W przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzenia delikatnej konstrukcji pomieszczenia. Mycie zwykle rozpoczyna się od płukania powierzchni hali. Ma to na celu zmycie łatwych w usunięciu zanieczyszczeń, a także nawilżenie. Następnie używa się myjki ciśnieniowej, która odpowiada za nałożenie powłoki chemicznej. Wreszcie na samym końcu używa się szczotki teleskopowej, która pozwala usunąć trudne zanieczyszczenia. Potem cała powierzchnia jest spłukiwana, ponownie przy użyciu myjki ciśnieniowej.

Jak wyczyścić halę – podsumowanie

W ciągu roku hala jest podatna na zabrudzenia i uszkodzenia ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne. Wszelkie czyszczenie powinno być przeprowadzane przez profesjonalną firmę, która specjalizuje się w tego typu zadaniach. Co więcej, specjaliści sprawdzą również stan całej powierzchni i dokonają ewentualnych napraw. Trzymanie się powyższych zasad sprawi, że użytkowanie hali namiotowej będzie przyjemne i bezpieczne.

 

UWAGA:

Firma nasza nie zajmujemy się myciem hal namiotowych (nie świadczymy takich usług).  Systematyczna pielęgnacja hali nie wpływa na jej żywotność oraz bezpieczeństwo lecz ma tylko efekt wizualny.