Czyszczenie hali namiotowej

Czyszczenie hali namiotowej to bardzo istotna kwestia. Każdy właściciel hali tego typu musi od czasu do czasu zlecić jej przegląd oraz wyczyszczenie. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ systematyczna pielęgnacja hali przy użyciu specjalnych narzędzi i środków wpływa na jej żywotność. Warto pamiętać, że regularna kontrola stanu hal namiotowych należy do obowiązków prawnych każdego właściciela.

 

Czyszczenie hali namiotowej, podstawowe zasady

Wszelkie zabrudzenia znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz hali powinno się usuwać. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wpływają one na materiał, z którego wykonana jest hala. Jakiekolwiek zaniedbania pod tym względem, mogą prowadzić do osłabienia materiału i przykrych konsekwencji. Halę namiotową powinno się czyścić przy użyciu specjalnych środków chemicznych. Przy wyborze należy skorzystać z porady specjalistów, którzy dopasują odpowiedni środek do rodzaju hali. Dobór środka jest niezwykle ważny, ponieważ od niego zależy końcowy rezultat. Dobrze dobrany produkt usunie trudne zanieczyszczenia, a także może zwiększyć elastyczność plandeki. Przy okazji czyszczenia hali namiotowej, warto zlecić również jej przegląd. Takie miejsca wymagają regularnej kontroli, która wpływa na bezpieczeństwo i estetyczny wygląd.

W trakcie przeglądu najczęściej sprawdzany jest stan:

  • połączeń śrubowych,
  • napięcia stężeń ściennych i dachowych,
  • powłok PCV,
  • innych mechanizmów konstrukcyjnych.

 

Najczęściej kontrole są wykonywane przed okresem zimowym lub tuż po jego zakończeniu. W trakcie wykonywania przeglądu można dokonać drobnych napraw, które sprawią, że hala będzie odnowiona do następnej kontroli. W czasie przeglądu sprawdzany jest również stan okładzin i zadaszenia.

 

przykładowa hala namiotowa

 

Prawidłowe mycie hali namiotowej

Wiele środków chemicznych zawiera warstwę natłuszczającą, która służy do konserwacji powierzchni hali namiotowej. Ponadto warstwa natłuszczająca zmniejsza przyczepność plandeki, a także oddziałuje na wygląd dachu hali. Dzięki temu zimą zbiera się tam mniej śniegu, co jest istotne w kwestii żywotności.

Mycie hali namiotowej jest dosyć czasochłonne. Cały proces powinien być przeprowadzany przez specjalistów, którzy mają doświadczenie w myciu hal. W przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzenia delikatnej konstrukcji pomieszczenia. Mycie zwykle rozpoczyna się od płukania powierzchni hali. Ma to na celu zmycie łatwych w usunięciu zanieczyszczeń, a także nawilżenie. Następnie używa się myjki ciśnieniowej, która odpowiada za nałożenie powłoki chemicznej. Wreszcie na samym końcu używa się szczotki teleskopowej, która pozwala usunąć trudne zanieczyszczenia. Potem cała powierzchnia jest spłukiwana, ponownie przy użyciu myjki ciśnieniowej.

Jak wyczyścić halę – podsumowanie

Regularna pielęgnacja hali namiotowej należy do obowiązków właścicieli. W ciągu roku hala jest podatna na zabrudzenia i uszkodzenia ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne. Dlatego dzięki systematycznie przeprowadzanej kontroli można znacznie przedłużyć jej żywotność, a także zapewnić maksymalne bezpieczeństwo gościom i personelowi. Wszelkie czyszczenie powinno być przeprowadzane przez profesjonalną firmę, która specjalizuje się w tego typu zadaniach. To ważne, ponieważ konstrukcja hali jest delikatna. Co więcej, specjaliści sprawdzą również stan całej powierzchni i dokonają ewentualnych napraw. Trzymanie się powyższych zasad sprawi, że użytkowanie hali namiotowej będzie przyjemne i bezpieczne. Jeśli poszukują Państwo firmy, która zajmuje się czyszczeniem lub wykonywaniem hal namiotowych, zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami, a następnie do kontaktu w celu omówienia szczegółów.